Zástupci sociálních organizací převzali šeky
Na radnici se ve středu 6. května uskutečnilo slavnostní předávání šeků zástupcům organizací, které poskytují návazné služby v sociální oblasti. Starosta Ferdinand Kubáník, místostarosta Miroslav Polášek, místostarostka Marie Vaškovicová a vedoucí Odboru sociálních věcí Vladimíra Havlíková velmi ocenili jejich práci.
„Chceme vám nejen poděkovat za vaši práci, ale také předat šeky na její podporu. Uherský Brod si sociálních služeb velmi váží a ročně je podporuje částkou zhruba 11 milionů korun. Chtěli bychom také zvýšit prestiž sociálních služeb, protože víme, jak je důležité pomáhat různým skupinám potřebných a reagovat na aktuální problémy, “ řekl starosta.
Vedení města diskutovalo se zástupci organizací a spolků o problémech, které na území města nejčastěji řeší. Ať už je to podpora a pomoc rodinám i školám s narůstajícími poruchami chování dětí a zajištění krizové pomoci pro děti, potřebnost prevence sociálně patologických jevů u dětí a mládeže, integrace osob se zdravotním postižením a zkvalitňování jejich života, důležitost včasné pomoci a podpora rodinám s handicapovanými, psychologická a terapeutická pomoc, stále větší potřeba potravinové pomoci a dobrovolnictví.
Šeky dostaly tyto organizace:
Akropolis, Z.S. Uherské Hradiště,
Centrum rodiny a zdraví, Uherský Brod
Charita Uherský Brod
Potravinová banka ve Zlínském kraji, Vsetín
Sdružení rovných šancí, z.s., Uherský Brod
Výchovný ústav středisko výchovné péče HELP, Střílky
Poradenské a krizové centrum p.o. Zlín
Audiohelp z.s. Uherský Brod
Centrum pro rodinu Beruška z.s. Uherský Brod
ESPEDIENTE, z.s., Veselí nad Moravou